První věc, kterou je třeba vědět, je, že záchrana dat z poškozeného telefonu je v mnoha případech možná, ale vyžaduje to odborné znalosti a vybavení. V některých případech také rychlá a odborná diagnostika telefonu může být klíčová. Samotná oprava telefonu pak může být komplikovaným úkonem, který zahrnuje práci s mikroelektronikou a vysoce specializovaným hardwarem a softwarem. Je to věda sama o sobě.

Záchrana dat z takových přístrojů je tak z velké části práce s hardwarem a softwarem telefonu, a bez rozsáhlých znalostí tohoto oboru a profesionálního vybavení se nelze obejít. Utopené nebo jinak vodou zasažené přístroje vyžadují také bezodkladnou diagnostiku telefonu. Čas v takových případech hraje roli a delší otálení obvykle znamená rozsáhlejší poškození základní desky telefonu oxidací.

V nejtěžších případech, kdy je telefon vážně mechanicky poškozen nebo kompletně zničen například mořskou vodou, mohou být cenná uživatelská data na hranici mezi naším světem a křemíkovým nebem. Ale i v těchto situacích existují metody, jak data získat zpět, například pomocí pokročilých forenzních technik. To vše vyžaduje čas, peníze a zejména odborné znalosti.

Z toho vyplývá jedna základní rada - pokud je váš telefon poškozen a data nedostupná, je důležité ho co nejdříve dostat do rukou odborníků. Každá další hodina váhání může znamenat ztrátu cenných dat. Ať už jde o kontakty, fotky, videa nebo jiné soubory, obnova dat z mobilu může být náročný proces, který si vyžaduje profesionální přístup.

Data ve vašem telefonu jsou často nenahraditelná. Vzpomínky v podobě fotografií a videí, důležité poznámky, kontakty… Jejich ztráta by mohla mít nevratné důsledky. Proto předcházejte ztrátě dat pravidelným zálohováním. To je v dnešní době o poznání snazší, než tomu bylo dříve. Cloudová úložiště jsou technologicky i kapacitně na vysoké úrovni a pokud použijete odpovídající ochranu silným heslem v kombinaci s druhým faktorem ověření, není důvod se obávat jim data svěřit. Ale pokud již ke ztrátě dat došlo a data z rozbitého mobilu je třeba zachránit, kontaktujte nás. Všechny informace, postupy, symptomy a ceny naleznete zde. Obnova dat z poškozených datových médií je naše specializace.