fbpx

Why choose us?

  • Free diagnostics
  • Free consultation
  • Free collection of order
  • High success rate
  • Express data recovery possible
  • No success, no payment
  • Competitive prices
  • Discounts for students, seniors and disabled people
  • Discounts for business partners

Z praxe

Záchrana dat z SSD Patriot Burst 120GB a 240GB

SSD zdánlivě částečně dostupný, ale téměř zcela bez dat. Jak je to možné, když ještě včera na něm byla kompletní instalace OS a důležitá data?


Běžný uživatel PC si před půl rokem udělal upgrade svého staršího PC a svému pomocníkovi s křemíkovým mozkem dopřál rychlejšího čtení a zápisu dat výměnoou starého HDD za modernější SSD. Výběr v tomto případě padl na značku Patriot Burst s kapacitou 120GB. Po půl roce bezproblémového fungování ale PC nenaběhlo. Jako i v mnohých jiných případech, i zde uživatel upozadil potřebu zálohovat domněnkou, že SSD nemůže selhat, vždyť v něm přeci nejsou žádné mechanické části. SSD ho však řádně vyvedl z omylu.

SSD na obnovu dat 1: Patriot Burst PBU120GS25SSDR 120GB
SSD na obnovu dat 2: Patriot Burst PBU240GS255SDR 240GB
Rozhraní: SATA
Řadič: Phison PS3111
Problém: Samovolné selhání, počítač nestartuje, data nedostupná

A nebyl to jediný takový případ. Na diagnostiku nám v podstatě ve stejnou dobu přišli dva SSD se stejným problémem, rozdílnoou kapacitou a stejným, leč nikoli jednoduchým řešením, jak data zachránit. Jejich společný znak byl řadič Phison PS3111 a problém s translátorem, respektive firmware, který je součástí řadiče. SSD tak za určitých okolností umožnil vytvořit binární kopii, identifikoval se, zobrazil správnou kapacitu, ale většina obsahu byly nuly, tedy pusto-pusté datoprázdno.

Záchrana dat z SSD Patriot Burst

Řešení naštěstí v našem portfoliu znalostí, zkušeností, hardwarového a softwarového vybavení, máme. Rekonstrukce translatoru je založena na využití řady dostupných částí servisní oblasti a informací o paměťových čipech SSD. Čtení uživatelských dat pak probíhá specifickým způsobem, který není možné realizovat s běžně dostupným vybavením, jakým disponuje běžný servis IT.

Výsledek obnovy dat v obou případech: téměř bezchybně obnovená uživatelská data. Pokud se setkáte s podobným problémem s vaším SSD, neváhejte se na nás obrátit s žádostí o pomoc či doporučení. Můžete si tak ušetřit spoustu nepříjemností.

Potřebujete poradit? Rádi vám pomůžeme.

Feel free to contact us for any initial diagnostic or data recovery

We will find the cause of any data loss and inform you of the chances of data recovery and its final price.

Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input

Přejete si zajistit bezplatný svoz? Zadejte adresu

Invalid Input
Invalid Input
Invalid Input