Czech (Čeština)

Záchrana dat

Záchrana dat z pevných disků (HDD), SSD, mobilních telefonů, flash disků, paměťových karet, diskových polí RAID a síťových úložišť NAS. Zachraňujeme data také z počítačů a notebooků. Diagnostiku nabízíme zdarma.

 
 

Záchrana dat / obnova dat

Ztráta dat může být stresující záležitost, ale s našimi službami záchrany dat je to většinou jen dočasný problém. Specializujeme se na obnovu dat z pevných disků HDD, SSD, RAID, NAS, chytrých telefonů, USB disků a paměťových karet. Naše profesionální služby jsou vám k dispozici již od roku 2006.

 

Průvodce obsahem - záchrana dat:


Záchrana dat je proces obnovy ztracených nebo nepřístupných souborů z paměťového média, kdy ke ztrátě dat došlo vlivem různých faktorů vedoucích k poškození datového média nebo souborového systému. Ať už se jedná o lehčí nebo komplexní případy, vždy doporučujeme obrátit se na profesionály. Náš tým je vybaven nejmodernějšími technologiemi a metodami, aby vaše data byla v bezpečí..

První důležité kroky při selhání datového média:

 • Zachovejte klid - Panika může vést k chybám, které situaci zhorší.
 • Vypněte zařízení - Další používání může způsobit další poškození. Podle typu média zvolte další kroky.
 • Vyhněte se neodborným pokusům o záchranu - Dobře míněné, ale neodborné zásahy mohou data nenávratně poškodit.
 • Kontaktujte nás - 608 177 773

Záchrana dat ze všech typů datových médií

Nabízíme profesionální služby od roku 2006

Od roku 2006 poskytujeme špičkové služby v oblasti záchrany a obnovy dat. Naším cílem je poskytovat komplexní řešení na špičkové úrovni. Neustále inovujeme a zdokonalujeme naše metody, sledujeme nejnovější technologické trendy a investujeme do školení našeho týmu. Díky tomu jsme připraveni čelit i těm nejkomplexnějším výzvám v oblasti záchrany dat.

 • Nejmodernější vybavení a technologické postupy
 • Podpora 24 hodin denně v průběhu celého roku
 • Práce s důvěrnými daty dle nejvyšších standardů
 • Bezplatná diagnostika po dohodě i na počkání
 • Transparentní cenová nabídka
 • Platba pouze za úspěšně obnovená data
 • Svoz v ČR zdarma
 • Zajímavé slevy pro naše obchodní partnery, studenty, objemové slevy a další ...
 • Partnerský program

V dnešní době lidé běžně mají v mobilním telefonu uloženo více dat pracovních i soukromých, než kdysi ve stolních počítačích. Přestože vysokokapacitní cloudová úložiště a jiné metody zálohování jsou stále více dostupné, záchrana a obnova dat zůstávají stále potřebným a klíčovým oborem. V případě selhání datového média je důležité dodržet správný postup a obrátit se na odborníky. Pro posouzení situace a obnovu vašich dat nabízíme bezplatnou diagnostiku a svoz.

Datová média se mění od konvenčních pevných disků po moderní SMR disky, SSD, mobilní telefony a další vysokokapacitní úložiště. Jsme připraveni vám pomoct i v těch nejkomplikovanějších případech.

Pevné disky a externí pevné disky (HDD)

Záchrana dat z pevných disků je stále podstatnou součástí našeho oboru. Byť na trhu jsou již delší dobu dostupné SSD s rozumnou kapacitou a cenou, pevné disky často slouží jako úložiště pro objemnější data, na zálohování, jako datové médium s lepším poměrem ceny a kapacity. V síťových uložištích NAS a diskových polích RAID patrně ještě dlouhou dobu budou pevné disky těžko nahraditelné. Záchrana dat z mechanicky i softwarově poškozených pevných disků, obnova smazaných souborů nebo obnova dat z omylem naformátovaného disku, selhání elektroniky (PCB), záchrana dat z disku po požáru či povodni, to vše jsou problémy, se kterými se na nás můžete obrátit. Více informací k tématu záchrany dat z pevných disků naleznete zde.

SSD interní i externí

S rostoucím nasazením SSD (Solid State Drives) ve stolních počítačích, noteboocích, externích úložištích, herních konzolích, serverech a NAS zařízeních, roste i potřeba profesionální záchrany dat z SSD. Tato média jsou ceněna pro svou rychlost a odolnost, ale stejně jako jakékoli technologické zařízení, nejsou imunní vůči poškození. Obnova dat z SSD po selhání řadiče, poškození paměťových čipů, poškození souborového systému, omylem smazaných datech, mechanickém poškození… Naše zkušenosti a technologie nám umožňují efektivně řešit širokou škálu problémů spojených s SSD, a to i v případech, kdy se může zdát situace beznadějná. Neváhejte se na nás obrátit. Více informací k tématu záchrany dat z SSD naleznete zde.

Mobilní telefony a tablety

Záchrana dat z mobilních telefonů je specifický obor, ve kterém je klíčová komplexní znalost problematiky. Obnova dat z mobilů či tabletů, u kterých došlo k samovolnému selhání elektroniky (PCB), v důsledku oxidace nebo mechanického poškození, patří mezi nejčastější případy, s nimiž se setkáváme. Selhání operačního systému (nejčastěji Android nebo iOS) může nastat během aktualizace, samovolně, po neautorizovaném zásahu, nebo v souvislosti s přidruženou chybou telefonu. Obnova smazaných dat z telefonu nebo paměťové karty může být náročnější problém, než si uživatel často uvědomuje. Pomáháme též s obnovou dat z mobilního zařízení s poškozeným displejem. Více informací k tématu záchrany dat z mobilních telefonů a tabletů naleznete zde.

Paměťové karty všech typů

Záchrana dat z paměťových karet je důležitou součástí našeho oboru. Často řešíme situace, kdy se paměťová karta nezobrazuje v zařízení, nebo když zařízení vyžaduje její formátování. Tyto situace mohou být důsledkem méně závažného selhání souborového systému, chyb paměťového čipu, ale i selhání řadiče nebo firmware paměťové karty. Různé problémy s částečně nedostupnými daty, smazanými daty nebo s omylem naformátovanou paměťovou kartou jsou také časté. Mnohdy stačí jen malá nepozornost nebo “ukliknutí se”. Záchrana dat z SD karet a dalších typů paměťových karet je proto nezbytnou součástí našich služeb. Více o tématu obnovy dat z paměťových karet naleznete zde.

Flash disky všech kapacit a typů

Záchrana dat z flash disků je také nezbytnou součástí našich služeb. Běžně řešíme situace, kdy flash disk náhle není rozpoznán zařízením, nebo když je požadováno jeho formátování. Tyto problémy mohou signalizovat selhání souborového systému, chyby paměťového čipu, nebo v nejhorším případě selhání řadiče či firmware. Částečně nedostupná nebo smazaná data, omylem naformátovaný flash disk - i to jsou časté problémy, s kterými se na nás zákazníci obrací. Mechanicky poškozený flash disk může také nadělat vrásky na čele uživatele, ale pokud je paměťový čip nepoškozený, stále je naděje na úspěšnou záchranu dat. Více o tématu obnovy dat z flash disků naleznete zde.

Apple mobilní zařízení a počítače

Záchrana dat z Apple zařízení, jako jsou iPhone, iPad, Macbook nebo iMac, vyžaduje speciální znalosti a nástroje kvůli jejich unikátnímu hardwaru a softwaru. Ať už se jedná o poškození způsobené nehodou, selhání hardwaru, nebo o problémy s operačním systémem macOS či iOS, jsme připraveni čelit těmto výzvám.

V případě iPhone a iPadů se často jedná o samovolné selhání hardware nebo o poškození přístroje vodou (oxidací), pádem či jiným mechanickým poškozením, selháním při aktualizaci systému. U Macbooků a iMaců jsou problémy často spojené se selháním základní desky přístroje, SSD, případně HDD u starších modelů. Smazaná data nebo jiná chyba uživatele, mechanické poškození nebo selhání při aktualizaci operačního systému - i tyto neduhy patří do portfolia problémů, které se snažíme řešit. Díky naší hluboké znalosti ekosystému Apple a nejmodernějších technologií záchrany dat se snažíme nabídnout efektivní řešení pro všechny typy Apple zařízení. Více o tématu obnovy dat a záchrany dat ze zařízení Apple naleznete zde.

NAS síťová úložiště

Záchrana dat z NAS (Network Attached Storage) vyžaduje znalost nejen samotného zařízení a datových médií použitých v NAS (HDD nebo SSD), ale také specifických souborových systémů, jako jsou EXT4, Btrfs nebo ZFS, které jsou běžné pro tyto typy zařízení. Dále je nezbytná důkladná znalost mechanismů obnovy dat z diskových polí RAID, která jsou v NAS často využívána pro zvýšení spolehlivosti a výkonu. NAS jsou klíčovým prvkem v IT infrastruktuře menších podniků i domácností, kde slouží jako centrální bod pro ukládání a sdílení dat. Každý případ selhání NAS je unikátní a vyžaduje individuální přístup, rychlou, opatrnou a především profesionální reakci. Více o tématu obnovy dat a záchrany dat z NAS naleznete zde.

RAID disková pole

Záchrana dat z RAID diskových polí představuje často jednu z nejkomplexnějších výzev v našem oboru. RAID se obvykle používají v serverech, NAS a vysokokapacitních úložištích pro zvýšení výkonu a redundance dat. Každá konfigurace RAID, ať už se jedná o RAID 0, 1, 5, 6, 10 či jiné, má svá specifika, která vyžadují detailní znalosti o možnostech konfigurace analýzy případných problémů s diskovým polem. V případě selhání RAID pole je klíčové rychle identifikovat a řešit příčinu problému, ať už jde o fyzické poškození disků, chybu řadiče, nebo softwarové problémy. Naše dlouholeté zkušenosti a pokročilé technologie nám umožňují efektivně řešit obnovud dat z RAID. Více o tématu záchrany dat z RAID naleznete zde.

Nevím přesně, potřebuji pomoct

Pokud si nejste jisti, co přesně je příčinou ztráty vašich dat nebo jaké médium je zdrojem problému, neváhejte se na nás obrátit. Naše služby zahrnují nejen samotnou záchranu a obnovu dat, ale také komplexní diagnostiku a poradenství. Rozumíme, že mnohé technické problémy mohou být matoucí a stresující, proto jsme zde, abychom vám poskytli profesionální podporu.
Náš tým expertů je vybaven nejmodernějšími technologiemi a má bohaté zkušenosti s řešením nejasných a složitých případů selhání datových médií. Bez ohledu na to, zda se jedná o osobní data nebo firemní informace, přistupujeme ke každému případu s maximální péčí a diskrétností. Poskytneme bezplatnou diagnostiku datového média a na základě ní doporučíme nejlepší postup pro záchranu vašich dat.

Konzultace
nezávazná diagnostika
bezplatný svoz

Chybná hodnota
Chybná hodnota
Chybná hodnota
Chybná hodnota

Přejete si zajistit bezplatný svoz? Zadejte prosím adresu. Předem vás budeme kontaktovat.

Invalid Input
Invalid Input

Z našeho blogu

Kontakt

EXALAB Data Recovery
Microshop s.r.o.
Pod Marjánkou 4
169 00 Praha 6
Česká Republika

Otevírací doba:
Pondělí–čtvrtek 9:00–18:00
Pátek 9:00–17:30
po dohodě možno i jinak

Hotline: +420 608 177 773
Kancelář: +420 233 357 122
E-mail: info@exalab.cz

Kontakt

Hotline: +420 608 177 773
Kancelář: +420 233 357 122
E-mail: info@exalab.cz

Otevírací doba:
Pondělí–čtvrtek
9:00–18:00
Pátek 9:00–17:30
po dohodě možno i jinak

EXALAB Data Recovery
Microshop s.r.o.
Pod Marjánkou 4
169 00 Praha 6
Česká Republika