Běžný uživatel PC si před půl rokem udělal upgrade svého staršího PC a svému pomocníkovi s křemíkovým mozkem dopřál rychlejšího čtení a zápisu dat výměnoou starého HDD za modernější SSD. Výběr v tomto případě padl na značku Patriot Burst s kapacitou 120GB. Po půl roce bezproblémového fungování ale PC nenaběhlo. Jako i v mnohých jiných případech, i zde uživatel upozadil potřebu zálohovat domněnkou, že SSD nemůže selhat, vždyť v něm přeci nejsou žádné mechanické části. SSD ho však řádně vyvedl z omylu.

Hotline
ZÁCHRANA DAT
+420 608 177 773

SSD na obnovu dat 1: Patriot Burst PBU120GS25SSDR 120GB
SSD na obnovu dat 2: Patriot Burst PBU240GS255SDR 240GB
Rozhraní: SATA
Řadič: Phison PS3111
Problém: Samovolné selhání, počítač nestartuje, data nedostupná

A nebyl to jediný takový případ. Na diagnostiku nám v podstatě ve stejnou dobu přišli dva SSD se stejným problémem, rozdílnoou kapacitou a stejným, leč nikoli jednoduchým řešením, jak data zachránit. Jejich společný znak byl řadič Phison PS3111 a problém s translátorem, respektive firmware, který je součástí řadiče. SSD tak za určitých okolností umožnil vytvořit binární kopii, identifikoval se, zobrazil správnou kapacitu, ale většina obsahu byly nuly, tedy pusto-pusté datoprázdno.

Záchrana dat z SSD Patriot Burst

Řešení naštěstí v našem portfoliu znalostí, zkušeností, hardwarového a softwarového vybavení, máme. Rekonstrukce translatoru je založena na využití řady dostupných částí servisní oblasti a informací o paměťových čipech SSD. Čtení uživatelských dat pak probíhá specifickým způsobem, který není možné realizovat s běžně dostupným vybavením, jakým disponuje běžný servis IT.

Výsledek obnovy dat v obou případech: téměř bezchybně obnovená uživatelská data. Pokud se setkáte s podobným problémem s vaším SSD, neváhejte se na nás obrátit s žádostí o pomoc či doporučení. Můžete si tak ušetřit spoustu nepříjemností.