Kapacita až 16TB a využití hélia u řady Exos; tyto parametry by již mnozí z nás stěží zařadili do kategorie klasických pevných disků. Jedná se však stále o disky se zápisem dat pomocí mechanických hlav do vrstev magnetického materiálu a společnost Seagate nám tímto dává jasný signál, že v některých segmentech trhu vidí stále prostor pro využití těchto disků, kde zkrátka SSD zatím nemohou konkurovat poměrem ceny za 1GB při takto vysoké kapacitě.

Disky enterprise řady Seagate Exos najdou využití zejména v hyperscale data centrech a profesionálních cloudových úložištích, kde je se stále rostoucím množstvím uživatelských dat, potřeba kapacitu úložišť dynamicky navyšovat. V případě 16TB verze Seagate uvádí maximální kapacitu až 12.8 PB, kterou vtěsnáte do jednoho 42U racku. Disky řady Exos budou k mání jak v SAS, tak v SATA provedení, a to v kapacitách 10-16TB. SED (Self-Encrypting Drive) je samozřejmostí.

Disky řady Seagate IronWolf Pro pak najdou využití v NAS (Network Attached Storage). Při udávaném pracovním zatížení až 300TB / rok je do svých datových úložišť využijí zejména středně velké společnosti, kde je kladen velký důraz na přenosovou rychlost.

Poslední z uvedených novinek jsou disky řady Seagate IronWolf, které jsou cíleny na využití v datových úložištích menších společností a domácích uživatelů, kteří se spokojí s pracovním zatížením úložiště do 180TB / rok.

Disky IronWolf i IronWolf Pro disponují technologií AgileArray, která se postará o spolehlivý chod při zachování nízkých vibrací a konzistentního výkonu, stejně tak jako o pokročilé řízení spotřeby a řízení obnovy chyb, což ve více diskových polích v rámci NAS jistě oceníte.

Pokud se vám stane, že i přes veškerou péči o vaše datové úložiště o data přijdete, neváhejte nás kontaktovat. Zkušenost se záchranou dat z datových médií máme již od roku 2006!