Telefon měl více vad, které do určité míry souvisely s pokusem uživatele oživit telefon výměnou displeje. Samotná výměna displeje není až tak komplikovaný úkon, ale protože většina dnešních mobilních telefonů je lepená, je příprava bez patřičného vybavení složitá a při použití nevhodných nástrojů i nebezpečná pro další komponenty telefonu. Když už je telefon rozlepený, je zapotřebí rozebrat i jeho interní konstrukci, což obnáší šroubování. Ani to není s potřebnou výbavou těžký úkon. Problém může nastat, pokud je při sestavování použit jiný šroubek. Na použití mnoha druhů šroubů v rámci jednoho přístroje je specialistou zejména společnost Apple. Při záměně šroubu za delší může při dotahování dojít k mechanickému poškození základní desky a z výměny displeje se stane drahá záchrana dat z mechanicky poškozeného telefonu.

Hotline
ZÁCHRANA DAT
+420 608 177 773

Vada tohoto přístroje byla námi vyhodnocena jako středně závažná. Obnova dat z mobilního telefonu si vyžádala invazivní zásahy do základní desky, úpravu napájecí části a výměnu displeje. Úspěch se dostavil a všechna data byla obnovena, klient byl spokojený.

Médium: Mobilní telefon Huawei P20
Kapacita: 64GB
Problém: Poškozená základní deska, zničená baterie a displej
Řešení: Invazivní zásahy do základní desky telefonu, výměna displeje
Výsledek: Data z mobilu obnovena se 100% úspěšností

Záchrana dat z tohoto mobilu Huawei je dalším z mnoha příkladů, jak důležité je data zálohovat. V dnešních smartphonech, které jsou většinou permanentně připojené k internetu, lze proces zálohování dat zcela automatizovat využitím některého cloudového úložiště. Pokud zálohování dat zanedbáte, vystavujete se riziku jejich ztráty. A pokud se vám již nějaký problém s mobilem nebo jiným datovým médiem přihodil, neváhejte se na nás obrátit s žádostí o diagnostiku a záchranu dat.