Tento druh vady se nevyhýbá ani telefonům s vyšším stupněm krytí, kterým však Samsung A32 nedisponuje. Pár chvil strávených pod vodou tak pro něj může být kritických a pro jeho majitele znamenat ztrátu dat. Pokud už se nehoda přihodí a telefon je poškozen vodou, zbytečně neotálejte. Babské rady s rýží nebo vločkami mohou problém fakticky ještě zhoršit. Ne že by rýže nějak urychlovala oxidaci, ale spíše ji nijak nezabrání a čekáním na rýžový zázrak necháváte oxidaci prostor k závažnějšímu poškození základní desky telefonu. Selhat samozřejmě mohou i jiné komponenty, které jsou však nahraditelné. Základní deska je klíčová komponenta většiny dnešních mobilů, protože obsahuje datové úložiště – eMMC nebo UFS paměťový čip.

Příběh tohoto Samsungu byl jedním z těch komplikovanějších, ale se šťastným koncem. Telefon již prošel rukama běžného servisu mobilních telefonů, kde si zpravidla s takto rozsáhlým poškozením neporadí. Oxidace poškodila základní desku a její komponenty a jedinou možnou cestou jak pokus o záchranu dat z mobilu provést, bylo kompletní sestavení klíčových komponent telefonu na jinou základní desku.

Lidé se často mylně domnívají, že existuje nějaký zázračný přístroj, který se k telefonu napojí a data z jakkoliv poškozeného přístroje obnoví. Neexistuje. Nelze ani data přímo vyčíst z paměťového čipu, jelikož jsou permanentně šifrována a jednu z částí klíče k nim tvoří procesor telefonu. Tedy pokud nevlastníte telefon s OS Android verze 7, respektive 5, respektive u Samsungu dokonce 4.4 nebo nižší. U těchto verzí Android ještě šifrování nebylo aktivní vůbec nebo nemuselo být aktivní. To ale není případ žádného ze současných telefonů, protože tyto verze Android byly ve výbavě telefonů z let cca 2012 a starších.

Médium: Samsung A32.
Kapacita: 64GB
Problém: Pád do vody, nelze zapnout, data nedostupná
Řešení: Kompletní rekonstrukce základní desky
Výsledek: 100% dat obnoveno

Po zrekonstruování základní desky tohoto Samsungu A32 bylo možné získat přístup k uživatelským datům. Provedli jsme kompletní zálohu obsahu paměti přístroje a zákazník byl spokojený.

Abyste podobným problémům předešli a ušetřili svou peněženku nemalých výdajů, data mějte vždy pečlivě zálohovaná. Zakoupením rozšířeného cloudového úložiště za pár desítek korun měsíčně si ušetříte starosti i se samotným zálohováním, protože to při správném nastavení telefonu bude probíhat automaticky. Pokud však záloha neexistuje a i váš mobilní pomocník je v nesnázích, neváhejte nás kontaktovat.